Moje biurko – jego organizacja oraz przybory plastyczne jak się w nim znajdują to temat dzisiejszego wpisu. Dlaczego nazywam to biurko ART biurkiem, ponieważ używam je głównie do malowania i rysowania, a w jego szufladach znajdują się tylko przybory plastyczne takie jak akwarele, pędzle, czy bloki. W wpisie znajdziecie też informacje o tym jak zorganizowałam sobie przestrzeń wokół biurka, a także dlaczego chciałabym zmienić model biurka na inny, niż te które posiadam.
Moje Biurko
Moje biurko do malowania i rysowania znajduje się w salonie, z tego powodu pełni ono różne funkcje np. podczas przyjmowania gości kładę na nim przekąski, filiżanki, czy napoje. ( Czasem służy ono też do składania ubrań po prasowaniu, a raz było nawet miejscem do wałkowania ciasta.)
Z tego powodu biurko to musiało być małe i wąskie po to aby nie zajmowało zbyt dużo miejsca w pokoju. Dlatego zdecydowałam się na biurko z IKEA BESTÅ BURS. Jego cena to 349,00 zł. O ile jego wymiary oraz konstrukcja z dwoma szufladami mnie zadowalają to, to co nie odpowiada mi w tym biurku to bardzo połyskliwy blat. Wcześniej posiadałam już meble o wysokim połysku, ale nigdy nie były one tak trudne w utrzymaniu czystości. Ten blat wyjątkowo się brudzi i bardzo trudno jest go wyczyścić, a także jest on na tyle połyskliwy, że utrudni Wam zdecydowanie zrobienie zdjęcia na Instagrama, czy na Facebooka. Z perspektywy czasu dodam jeszcze, że blat ten jest bardzo podatny na zarysowanie, a także łatwo ulega odbarwieniu np. przez małe plamki akwareli.
Wskazówka: Gdy będziecie wybierali biurko dla siebie i zależy wam na tym, aby mieć fajne tło do robienia fotografii nie wybierajcie, aż tak połyskliwego blatu.
Otoczenie
Podczas pracy lubię się otaczać kwiatami. Przy moim biurku znajduje się kilka roślin: paproć na małym stoliku, fikus (który formuję na bonsai) oraz storczyk na parapecie, a także mała Sansiviera na samym biurku.
Moje biurko ustawione jest równolegle do okna, w celu jak najlepszego oświetlenia całego blatu. Wieczorem korzystam z lampki, w której umieściłam żarówkę LED. Lampka ma ruchome ramię, dzięki czemu łatwiej dostosować jest kąt padania światła podczas malowania. Gdy będziecie szukać lampki dla siebie zwróćcie uwagę czy wszystkie elementy lampki są wykonane z metalu, często w ruchomych elementach ramienia producenci oszczędzają na materiałach i używają plastiku. Takie lampki niestety zbyt długo Wam nie posłużą, lub zaczną po jakimś czasie np. same opadać.
Na moim biurku stoją także szklanki z IKEA Flimra. Podczas malowania służą mi jako pojemniki na wodę, a gdy ich nie używam pełnią funkcję ozdobną, więc nie muszę ich chować do szuflad, czy szafki. Szklanki stoją na drewnianych podstawkach, które kiedyś zamówiłam na stronie pakamera.pl.
Wszystkie pozostałe rzeczy są schowane po to, aby nie gryzły się z wystrojem salonu.
P.S. Jedną z ważniejszych rzeczy w moim kąciku plastycznym jest mój dywanik pod biurkiem. Jestem osobą która jest bardzo ciepłolubna, lubię popijać gorącą herbatę nawet gdy na dworze jest upał. Dywanik chroni, mnie przed marznącymi stopami.
Zawartość szuflad
W szufladach trzymam wszystko co mi jest niezbędne do malowania akwarelami, a także do szkicowania.
W lewej szufladzie przechowuję:
- bloki oraz szkicowniki do akwareli i do rysowania
- samodzielnie wykonane wzorniki kolorów
- ekierkę
- paletę do mieszania farb, czyli zwykły biały talerz
- ścinki lub po części zamalowane kartki papierów do akwareli
Wskazówki:
Najlepszym talerzem do używania jako paleta do akwareli, będzie taki wykonany z porcelany. Jeśli znajdziecie talerz do serwowania dipów, czy przekąsek to jeszcze lepiej, gdyż przegródki ułatwiają mieszanie różnych kolorów.
Nie wyrzucaj resztek papierów mogę one posłużyć jako papier do sprawdzenia kolorów przed nałożeniem na Twoją właściwą pracę.

W prawej szufladzie przechowuję:
- farby akwarelowe w plastikowych paletach
- kasetkę z ołówkami
- pędzle do akwareli
- pudełko z stalówkami REDIS oraz cyrklami
- koszyczki, a w nich:
- washi tape, gumki do gumowania, temperówka, biała tempera, akwarela w płynie
- cienkopisy, żelopisy, klipsy, ołówki mechaniczne
- kredki akwarelowe
Wskazówki:
Koszyczki możesz zakupić za grosze w sklepach takich jak Pepco, Jysk, czy w supermarketach. Jeśli szkoda Ci pieniędzy na wymyślne drogie organizery, rozważ tę opcję.
Klipsy zakładam na boki koszyczka, żeby nie przeszkadzały w wyciąganiu innych przyborów z koszyczka.
Kredki trzymam osobno, po to aby nie uszkodzić ich grafitu podczas poszukiwaniu innych przyborów rysowniczych.
Jeśli jesteś ciekawy jakich pędzli używam kliknij tutaj: Moje ulubione pędzle

Moje NOWE biurko i miejsce do pracy
Jakiś czas temu przeprowadziłam się do innego mieszkania, gdzie mogłam stworzyć swoje nowe miejsce do pracy. Pozbyłam się biurka z połyskliwym blatem i urządziłam swoje małe „studio” całkowicie inaczej. Jeśli jesteście ciekawi jak teraz wygląda moja twórcza przestrzeń to zapraszam do tego wpisu: Jak urządzić pracownię w domu? Idealne biurko.
Inne recenzje na moim blogu:
- Pędzle do akwareli Renesans seria 7401
- Pędzle – mopy do akwareli Renesans Roll Brush
- Akwarele Renensans Intense Water
- Akwarele Roman Szmal Aquarius
- Metalowa paleta do akwareli Renensans
- Akwarele Gansai Tambi Kuretake
- Akwarele Sennelier L’Aquarelle
Poradnik – Akwarele dla początkujących:
- Podstawowe techniki i materiały w technice akwareli
- 12 efektów specjalnych w technice akwareli
- Pędzle do akwareli – które wybrać?
- Papier do akwareli – jak go wybrać?
- Ile i które kolory akwareli dla osoby początkującej?
- Akwarele w kostkach, czy w tubkach
- Gadżety i akcesoria do akwareli
- 5 praktycznych porad jak malować akwarelami
- Jak mieszać kolory w technice akwareli?
- Czy gruntować papier do akwareli?
- Co to jest Granulacja akwareli ?